pl en mapa strony inteligentne budynki Znajdz nas na FB Kanal DomatIQ na YT EU

SIM - tradycyjnie nowocze?ni

Systemy bezpiecze?stwa teleinformatycznego

drukuj

''analiza głosu nagranego przez policyjny rejestrator stała się koronnym dowodem w sprawie''

Strona główna | Aktualności | ''analiza głosu nagranego przez policyjny rejestrator stała się koronnym dowodem w sprawie''

„(...) analiza głosu nagranego przez policyjny rejestrator stała się koronnym dowodem w sprawie. Powołany biegły w zakresie fonoskopii, nie miał wątpliwości, że nagrany głos jest głosem zatrzymanego przez Policję mężczyzny.”

Nagrania, które zostały wykorzystane w obu śledztwach do identyfikacji przestępcy, zostały nagrane na rejestratorze produkcji SIM.
Świadczy to o wysokiej jakości nagrań, które mogą stanowić materiał dowodowy i mogą przyczynić się w procesie analizy fonoskopijnej do identyfikacji mówcy.

poniedziałek, 05 grudzień 2005
Zapadł wyrok w sprawie prudnickiego bombiarza
Napisał: Piotr Kulczyk
   

Zapadł wyrok w procesie przeciwko 23 letnemu mieszkańcowi Prudnika. 17 sierpnia 2004 roku powiadomił on Policję o podłożeniu ładunku wybuchowego w Prudnickim Centrum Medycznym.
Po niespełna 4 miesiącach prowadzonego śledztwa, przed obliczem Temidy stanął młody mieszkaniec Prudnika oskarżony o szereg przestępstw. W akcie oskarżenia prócz posiadania narkotyków, gróźb karalnych oraz przywłaszczeń znalazł się również zarzut sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów PCM-u, którzy zmuszeni zostali w dniu 17 sierpnia 2005 roku do opuszczenia szpitala z powodu groźby wybuchu bomby.
Mężczyzna w trakcie śledztwa nie przyznawał się do zarzucanego czynu, jednak analiza głosu nagranego przez policyjny rejestrator stała się koronnym dowodem w sprawie. Powołany biegły w zakresie fonoskopii, nie miał wątpliwości, że nagrany głos jest głosem zatrzymanego przez Policję mężczyzny.
Niestety nigdy nie dowiemy się, co było motywem działania sprawcy. Oskarżony zarówno w trakcie procesu jak i przed sądem nie wyjaśnił okoliczności oraz motywów, jakimi się kierował dzwoniąc na Policję.
Przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wniosek o samoukaranie się karą dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.
Wnioskowi temu sprzeciwiła się prokuratura, która żądała 2 i pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności.
Ostatecznie obie strony doszły do kompromisu i wyrokiem Sądu Rejonowego w Prudniku z dnia 05.12.2005 roku, mężczyzna został skazany na łączną karę 1 roki i 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.
Sędzia w uzasadnieniu wyroku podkreślił, iż jednym z elementów, jakim się Sąd kierował przy orzekaniu takiego wyroku była prewencja ogólna, polegająca na zniechęcaniu innych osób do popełniania tego rodzaju przestępstwa.
Tak zakończyła się sprawa, która bardzo mocno „zelektryzowała” zarówno mieszkańców Prudnika jak również środowisko służby zdrowia.
Niech wyrok w sprawie będzie przestrogą dla wszystkich osób, którym zdrowie i życie ludzkie nie stanowi żadnej wartości.

Cały artykuł na stronie Policji w Prudniku

piątek, 19 listopada 2004
PODŁOŻYŁ ŁADUNEK - ODPOWIE W SĄDZIE

Policjanci ze Strzelec Opolskich ustalili sprawcę fałszywego alarmu bombowego sprzed kilku dni. Mężczyzna ten 10-go listopada powiadomił telefonicznie sąd rejonowy w Strzelcach o podłożeniu ładunku wybuchowego. Po sprawdzeniu budynku Sądu okazało się że alarm był fałszywy. ;Sprawcą okazał się 43-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich, który już wcześniej był notowany na policji. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Niewykluczone, że bombiarz zostanie obciążony kosztami poszukiwań ładunku wybuchowego oraz zabezpieczenia terenu. To kolejny w ostatnich dniach ustalony przez policję fałszywy "bombiarz". Kilka dni temu również policjanci z Prudnika zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego w tym mieście na początku września.

Informacja ze strony Radia Opole

SIM z dn. 12 września 2008 roku

© SiM 2018 SiM Sp. z o.o. ul. Stefczyka 34, 20-151 Lublin
dzia? obs?ugi klienta: +48 81 718 78 00, sekretariat: +48 81 718 78 50
fax: +48 81 718 78 91
webdesign: centrum internetowe