pl en mapa strony inteligentne budynki Znajdz nas na FB Kanal DomatIQ na YT EU

SIM - tradycyjnie nowocze?ni

Systemy bezpiecze?stwa teleinformatycznego

drukuj

ComLAN rejestracja i zarządzanie zdarzeniami

Strona główna | ComLAN rejestracja i zarządzanie zdarzeniami

INSTRUKCJA OBSŁUGI

ComLAN-3 jest to urządzenie do zastosowań integratorskich. ComLan
Problem zastosowania różnych platform sprzętowych został rozwiązany za pomocą niewielkiego jednopłytkowego komputer przemysłowego, którego funkcjonalność pozwala integratorowi skupić uwagę na elastycznym dopasowaniu i integracji aplikacji zgodnie z założeniami  wdrażanego projektu.
ComLAN-3 doskonale wpisuje się w najnowsze trendy rynkowe poprzez wykorzystanie systemu operacyjnego Linux (Kernel 2.6.24) stanowiącego platformę do tworzenia własnych aplikacji.
Odpowiednie źródła oprogramowania udostępniamy bezpłatnie wraz z urządzeniem.
W rozwiązaniu zastosowano procesor najnowszej generacji rodziny AVR32 będący jednym z najefektywniejszych na rynku układów pod względem wydajności i poboru mocy. Jako jeden z nielicznych procesorów przeznaczonych do aplikacji wbudowanych został on wyposażony w interfejs High Speed USB umożliwiający niezwykle szybkie zgrywanie danych w aplikacjach związanych z rejestracją.
Modułowa konstrukcja umożliwia rozbudowę urządzenia o nowe interfejsy według specyfikacji projektu.

ComLAN_schemat

ComLAN-3 służy do sterowania innymi urządzeniami, a jednocześnie stanowi moduł zbierający, analizujący i prezentujący poprzez WWW dane z obsługiwanych aplikacji.

Wyposażony jest w szereg interfejsów komunikacyjnych, kartę pamięci SD oraz porty We/Wy stanowi idealne narzędzie dla wszelkiego typu zastosowań integratorskich. 
Urządzenie posiada 2 porty RS-232, z czego jeden może pracować w trybie RS485 (separacja galwaniczna 1.5kV), sterowane przez aplikacje użytkownika. Komputer został wyposażony w interfejs WIEGAND (obsługujący czytniki kart zbliżeniowych) oraz 1WIRE umożliwiający komunikację z różnego rodzaju czujnikami (począwszy od czujników temperatury, po liczniki impulsów, przełączniki, przetworniki A/C).
Zamontowany procesor AVR 32-bit 200 MHz, nie wymaga dodatkowego chłodzenia i gwarantuje wysoce niezawodną pracę.
Dwa porty Ethernet 10/100BaseTX z 1,5KV izolacją umożliwiają wprowadzenie redundancji w połączeniach z siecią Ethernet.
Dodatkowo moduł można rozszerzyć o 32 GPIO, które pozwolą na w pełni elastyczną rozbudowę w zależności od potrzeb danej aplikacji.

ComLanW warstwie programowej ComLAN-3 zawiera  podstawowe funkcje routera, łatwy w konfiguracji serwer DHCP i DNS. Dostępny jest również serwer plików (SAMBA) umożliwiający tworzenie mieszanego środowiska, dzięki czemu w ramach jednej sieci lokalnej mogą działać obok siebie komputery z systemem operacyjnym Linux i Windows. W systemie zaimplementowano PHP w wersji 5.1.6 z obsługą SQLITE dając możliwość używania baz danych bez konieczności uruchamiania osobnego procesu RDBMS. Praktyka dowodzi, że w wielu zastosowaniach, a w szczególności w systemach wbudowanych, takie rozwiązanie jest najbardziej optymalne. Wbudowany serwer WWW zapewnia wysoką wydajność. Dostarczone oprogramowanie posiada także interfejsy do generowania wykresów a także daje możliwość akwizycji danych z wykorzystaniem narzędzi do obsługi cyklicznych baz danych – RDTOOL. Funkcje urządzenia zostały rozszerzone o możliwość zarządzania oraz raportowania z wykorzystaniem protokołu SNMP w wersji v.2c.
Stojąca za produktem pozycja rynkowa firmy Atmel, doskonałe wsparcie w zakresie wykorzystanych technologii, zapewniają bezsporne bezpieczeństwo inwestycji w długoterminowej perspektywie. Ponad piętnastoletnie doświadczenie firmy SIM w zakresie projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych daje gwarancję, że otrzymują Państwo produkt bardzo wysokiej jakości ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia technicznego z naszej strony. Doświadczenie zespołu konstruktorów pozwala na realizowanie indywidualnych projektów i opracowań interfejsów wejścia – wyjścia.

INSTRUKCJA OBSŁUGI

© SiM 2018 SiM Sp. z o.o. ul. Stefczyka 34, 20-151 Lublin
dzia? obs?ugi klienta: +48 81 718 78 00, sekretariat: +48 81 718 78 50
fax: +48 81 718 78 91
webdesign: centrum internetowe