pl en mapa strony inteligentne budynki Znajdz nas na FB Kanal DomatIQ na YT EU

SIM - tradycyjnie nowocze?ni

Systemy bezpiecze?stwa teleinformatycznego

drukuj

O firmie

Strona główna | O firmie

SIM jest niezależną, polską spółką teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki. Od 1992 roku zajmujemy się projektowaniem i produkcją cyfrowych rejestratorów rozmów telefonicznych, systemów telefonii komputerowej, sytemów monitorowania alarmów i urządzeń informatycznych.

Zajmujemy ugruntowaną, wiodącą pozycję na rynku jako firma specjalizująca się w systemach rejestracji korespondencji elektronicznej- głosu, danych, obrazów. Nasz produkt rejestrator rozmów COMPREC™ CCT-2 otrzymał wiele prestiżowych nagród.

W celu utrzymania wysokiej efektywności i konkurencyjności stale wdrażamy nowe standardy technologiczne. Konsekwentnie dążymy do zwiększenia udziału w tworzeniu i wykorzystywaniu nowych technologii, m.in. w zakresie integracji systemów, transmisji i komunikacji, nagrywania korespondencji i specjalistycznych urządzeń telekomunikacyjnych.

Nasza kadra techniczna gwarantuje świadczenie profesjonalnych usług oraz umożliwia prowadzenia zaawansowanych prac badawczych. Tworzymy doświadczony, nastawiony na rozwój zespół specjalistów: inżynierów, konstruktorów i programistów.
Własne zaplecze produkcyjne oraz konstrukcyjno-projektowe pozwala nam na realizację indywidualnych, jednostkowych zleceń.

Program partnerski, który proponujemy stwarza innym firmom możliwość uczestniczenia w naszym sukcesie oraz integrację naszych rozwiązań z oferowanymi produktami.

Świadczymy kompleksowe usługi telekomunikacyjne w zakresie montażu i instalacji produkowanych przez nas systemów, urządzeń peryferyjnych innych producentów (centrale, telefony), a także szkolimy w zakresie ich obsługi i eksploatacji.

POLITYKA FIRMY
Realizując motto naszej misji: Tradycyjnie - Nowocześni, nieprzerwanie wychodzimy naprzeciw potrzebom dynamicznie rozwijającego się rynku nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych. Nasza otwartość na nowe pomysły i doświadczenie daje pewność, że możemy zaspokoić potrzeby klientów, możemy dać im gwarancję najwyższej jakości i poczucia bezpieczeństwa. Źródłem naszej satysfakcji jest zadowolenie klienta.

 SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ
Produkcja i cały system zarządzania jakością opiera się na normie ISO 9001:2008. Całkowite oddanie sprawom jakości sprawia, iż nasi klienci i partnerzy mogą liczyć z naszej strony na wysoki poziom usług oraz pełen zakres doradztwa technicznego. Doskonała opinia, jaką cieszą się wsród użytkowników nasze systemy jako urządzenia technicznie innowacyjne, stabilne i efektywne, jest wlasnie efektem takiego podejścia.
W październiku 2002 roku otrzymaliśmy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie handlu hurtowego i detalicznego urządzeniami i sprzętem teleinformatycznym oraz serwisu gwarancyjnego sprzedawanych urządzeń i sprzętu. Audit Certyfikujący Systemu Zarządzania Jakością na jego zgodność z Normą ISO 9001:2000 przeprowadziła firma KEMA QUALITY POLSKA Sp. z o.o. z Warszawy.

W lipcu 2014 roku nasza firma przeszła pomyślnie kolejny audit certyfikujący i otrzymała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Zakres certyfikacji:

Produkcja, handel i serwis
urządzeń teleinformatycznych.

Numer certyfikatu: Q&R_095

Wystawiający: Q&R Polska Sp. z o.o.


Data wydania: 21 lipca 2014 roku
Data ważności: 20 lipca 2017 roku

 

OBSZAR DZIAŁALNOŚCI
Działalność SIM obejmuje teren całego kraju i zagranicy. Zajmujemy się sprzedażą własnych produktów i usług, dystrybucją dla podmiotów gospodarczych i osób fizycznych.
Lista referencyjna SIM-u obejmuje kilka tysięcy klientów, w tym instytucje i zakłady decydujące o bezpieczeństwie naszego kraju.
Nasze urządzenia wspomagają prowadzenie akcji i koordynację zadań w jednostkach typu: policja, ratownictwo, centra kryzysowe, straż pożarna, służby medyczne, straż graniczna, Siły Zbrojne RP.
Nasze produkty zabezpieczają pracę w międzynarodowych instytucjach finansowych.
Prowadzimy stałą współpracę z głównymi operatorami telekomunikacyjnymi.
Stworzone przez na systemy wykorzystywane są powszechnie przez wymiar sprawiedliwości oraz Służby Ochrony Państwa.
Dostarczamy zaawansowane rozwiązania dla przemysłu, w szczególności dla energetyki, gazownictwa, górnictwa, hutnictwa, rafinerii.
Pomagamy zabezpieczyć informację telefoniczną firmom handlowym.
Posiadamy rekomendacje wiodących, międzynarodowych producentów systemów telekomunikacyjnych.
Sieć naszych partnerów liczy kilkadziesiąt firm w kraju, oraz zagranicą i stale się rozwija, dzięki czemu możemy zapewnić rzetelną obsługę handlową oraz szybką reakcję serwisową.

CERTYFIKATY, ATESTY, DOPUSZCZENIA

 • Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 Nr Q&R_095
 • Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 Nr 2019892 w zakresie handlu hurtowego i detalicznego urządzeniami i sprzętem teleinformatycznym oraz serwisu gwarancyjnego sprzedawanych urządzeń i sprzętu wydany w dniu1 października 2002. Audit Certyfikujący Systemu Zarządzania Jakością na jego zgodność z Normą ISO 9001:2000 przeprowadziła firma KEMA QUALITY POLSKA Sp. z o.o. z Warszawy.
 • Świadectwo Homologacji Nr721/2000 wydane w dniu 24-07-2000 roku przez Ministerstwo Łączności RP dla Wielokanałowego Komputerowego Systemu Nagrywania Rozmów Telefonicznych i Radiowych „COMPREC™” CCT-2 umożliwiający rejestrację rozmów prowadzonych w publicznej sieci PSTN na łączach:
  - analogowych- akustycznych
  - ISDN BRA (2B+D) w punkcie styku S-0 (wersja CCT-2/S0)
  - ISDN PRA (30B+D) w punkcie styku E1/2 Mbity/s (wersja CCT-2/E1)
 • Świadectwo Homologacji wydane przez Ministra Łączności RP dopuszcza System Nagrywania Rozmów COMPREC™ do zakładania i używania w polskich sieciach telekomunikacyjnych lub do współpracy z tymi sieciami.
 • Świadectwo Homologacji Nr506/96 wydane przez Ministerstwo Łączności dla SNR COMPREC™
 • Certyfikat Górniczy - dopuszczenie do stosowania w Zakładach Górniczych dla SNR COMPREC™
 • Opinia atestacyjna Nr 381/97 wydana przez Centrum Elektryfikacji i Automatyzacji Górnictwa w Katowicach dla SNR COMPREC™
 • Świadectwo autoryzacji - Autoryzowany Master Dystrybutor Alcatel Polska S.A
 • Świadectwo autoryzacji - Oficjalny przedstawiciel firmy Slican Sp. z o.o. z Bydgoszczy
 • Certyfikat Instalatora Systemu Okablowania Strukturalnego KRONELINK
 • Certyfikat Autoryzowanego Inżyniera SCQ Quante Pouyet Polska
 • Certyfikat Eksperta w zakresie Systemów Łączności ALCATEL

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

 • Certyfikat Innowacyjności - SIM zajął III miejsce Rankingu Najbardziej Innowacyjnych Firm regionu lubelskiego  w kategorii małe przedsiębiorstwa IV Rankingu Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce - „Kamerton Innowacyjności 2008”.  
 • Złoty Klucz do Sukcesu z trzema brylantami

21 czerwca 2001 roku otrzymaliśmy Złoty Klucz do Sukcesu z trzema brylantami w kategorii Firmy Małej w V edycji Konkursu "Firmy Sukcesu 2001" organizowanego przez Gazetę Wyborczą w Lublinie.
Pierwsze Miejsce w Konkursie na Najlepsze Przedsiębiorstwo Prywatne 2000 w Województwie Lubelskim
4 kwietnia 2001 roku zajęliśmy jako Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. pierwsze miejsce w V edycji Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Prywatne 2000 w kategorii - Najlepsze Przedsiębiorstwo Małe, oraz otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii - Najlepsze Przedsiębiorstwo Innowacyjne.
Konkurs organizowany jest przez Lubelską Fundację Rozwoju, Euro Info Centre Lublin i Kurier Lubelski, pod Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki Janusza Steinhoffa, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych przedsiębiorstw z terenu województwa lubelskiego, ich promocja na rynku lokalnym oraz przybliżenie sylwetek osób zarządzających tymi przedsiębiorstwami. O ocenie decyduje profesjonalizm zarządzania, wysoka jakość oferowanych produktów, nowoczesność stosowanych technologii oraz doskonałe wyniki ekonomiczno-finansowe.

 • Medal Europejski 2000 Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club

W dniu 20 października 2000 roku z rekomendacji Kanclerza i Sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club, nominowany przez nas produkt Wielokanałowy Komputerowy System Nagrywania Rozmów Telefonicznych i Radiowych COMPREC™ otrzymał Medal Europejski 2000. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 20 października 2000 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.
Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, promującym ideę integracji europejskiej w środowisku przedsiębiorców. Wyróżniane są wyroby i usługi, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego. (Motto przedsięwzięcia: Polak w świecie)

 • Defender 2000 Główna Nagroda VIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach
 • Defender 2000 Główna Nagroda przyznana za wyróżniające rozwiązania techniczne sprzętu dla obronności i bezpieczeństwa państwa – Wielokanałowego Komputerowego Systemu Nagrywania Rozmów Telefonicznych i Radiowych COMPREC™, prezentowanego na VIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.
 • Medal Międzynarodowych Targów Wyposażenia Policyjnego SECURITAS’96 w Łodź
 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Katowickich na wystawie ELTARG’96
 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Pomorza i Kujaw na wystawie POLKOMPUTER’96
 • Grand Prix Międzynarodowych Targów Olsztyńskich ELMIX’95.
© SiM 2018 SiM Sp. z o.o. ul. Stefczyka 34, 20-151 Lublin
dzia? obs?ugi klienta: +48 81 718 78 00, sekretariat: +48 81 718 78 50
fax: +48 81 718 78 91
webdesign: centrum internetowe